Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Северна Македония: Преговорите между София и Скопие продължават

Снимка: mk.tv21.tv

Българското вето за Северна Македония е „най-голямото поражение за ЕС и голяма несправедливост“, заяви премиерът на страната Зоран Заев и добави, че той лично е приел тежко и с горчивина решението на България да блокира началото на преговорите за присъединяване на страната му към ЕС, предаде БТА.

В интервю за ТВ 21 Заев е изразил мнението, че няма друго обяснение за решението, освен наближаващите избори в България и подчерта, че разговорите между София и Скопие продължават.

Той изтъкна, че германското председателство и Европейската комисия полагат усилия за това Скопие и София да решат спорните въпроси, но изтъкна, че преговори за македонската национална идентичност и език няма да има.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Три нови електрически локомотива влизат в експлоатация

Три нови електрически локомотива “Сименс Смартрон” влизат в експлоатация от днес, съобщи транспортният министър Гроздан Караджов. Два от тях ще обслужват влакове по направлението София-Бургас, а един – по линията София-Русе. Новите машини са..

публикувано на 10.10.25 в 15:35

БНР иска да разшири своето излъчване в Молдова

Българското национално радио (БНР) може да разшири излъчването си в Молдова и особено в Тараклийския район, в който е концентрирана българската етническа общност в страната. За това са разговаряли посланикът на Република Молдова в София Емил Жакота..

публикувано на 10.10.25 в 13:27

Расте броят на българите, получаващи пенсии от чужбина

Над 80 000 са били към края на 2024 г. хората с пенсии и добавки, отпуснати по еврорегламенти и международни договори, отчита Националният осигурителен институт. Това са българи, работили в 44 държави от ЕС и страни, с които България има договорни..

публикувано на 10.10.25 в 10:59