Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В болница ще приемат и пациенти без положителен PCR тест

Снимка: архив

Усещането за хаос в здравната система не отговаря на истината. Работим в условия на особена обстановка на пандемия, каза пред БНР д-р Бойко Пенков, зам.-министър на здравеопазването. Той сподели, че като лекар е бил на първа линия по време на епидемии, но от грип, и положението е било също толкова страшно, като сега.

Пенков допълни, че проблемът не е с болничните структури, а с персонала. „Лекарите и сестрите ни са в по-зряла възраст, имат хронични проблеми, те се страхуват за себе си и близките си“, подчерта зам.-министърът.

Той увери, че ще предложи в болница да се приемат пациенти със симптоми и без положителен PCR тест, за да се намалят случаите на починали заради ненавременна болнична помощ.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Хълмът Царевец се готви за две версии на спектакъла "Звук и светлина" в един ден

За първи път в 40-годишната история на аудио-визуалния спектакъл "Царевград Търнов - Звук и светлина" на хълма Царевец във Велико Търново ще бъдат прожектирани двете му версии в един ден, съобщиха от пресцентъра на общинската администрация. Освен..

публикувано на 14.11.25 в 06:20
Есен в парка

Изпращаме работната седмица със слънчево време

В петък , 14 ноември, сутринта на много места в низините, котловините и около водните басейни ще има мъгла или ниска слоеста облачност. През деня ще бъде предимно слънчево, но в долното поречие на Тунджа и Марица до обед, а в Дунавската равнина..

публикувано на 13.11.25 в 19:10

Часът на Радио България - Брой 72

В брой 72 на предаването слушайте: Как българският език беше включен в образователната система на 13 американски щата и може ли да стане това и в Европа – интервю с Даниела Сиракова, дипломат от мисията ни в Ню Йорк; За българското училище..

публикувано на 13.11.25 в 12:00