Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нощта на учените - само онлайн, но с по-голяма възможност за участие

Снимка: Facebook / Европейска нощ на учените

Образователни институции от 25 населени места в страната, сред които София, Пловдив, Стара Загора, Русе, Варна, вземат участие в тазгодишната програма на „Европейска нощ на учените“ 2020. Поради световната пандемия от Covid-19, събитието ще се проведе онлайн на 27, 28 и 29 ноември, като централната програма ще се излъчи във фейсбук профила на проекта, в специалния канал в You Tube, както и в профилите в социалните мрежи на всички партньори на инициативата.

Във виртуалното пространство ще могат да се проследят интересни демонстрации и експерименти в различни научни области, викторини, лекции, дискусии, изложения, научно кино, представяне на изследователски разработки, конкурси за рисунка, снимка, презентация, видеоклип и есе, научни кафенета.

Инициативата „Европейска нощ на учените“ се провежда за поредна година в над 300 града в Европа и по света. Иновативният проект е финансиран от Европейската комисия по програма „Мария Склодовска-Кюри“ на програма "Хоризонт 2020“.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В края на седмицата температурите ще се повишават

В събота , 12 юли, минималните температури ще са от 13 до 19°, в София – 15°. През деня ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, по-значителни в следобедните часове над източните и планинските райони. Максималните..

публикувано на 11.07.25 в 18:35

Побитите камъни могат да станат археологически обект под защитата на ЮНЕСКО

Работи се по процедура за оформяне на кандидатура за вписване на Побитите камъни като обект от списъка на природното и културно наследство на ЮНЕСКО. Това съобщи за БТА д-р Владимир Славчев, главен асистент в отдел "Археология" на Регионалния..

публикувано на 11.07.25 в 17:59

Обсъждат включването на Хисаря в ЕНТТА

Министърът на туризма Мирослав Боршош, Ханс Хорник – председател на Научния комитет в Европейската асоциация на историческите термални градове (EHTTA) и съветник в град Баден и кметът на Хисаря Ива Вълчева обсъдиха в София възможностите за..

публикувано на 11.07.25 в 14:27