Петима медици от молдовския район Тараклия се запознават с методите на лечение на Covid-19 в България.
До 12 декември докторите от Районната Болница в Тараклия ще трупат опит в борбата със заразата във Военномедицинска академия в София. Това става по споразумение между районния съвет Тараклия и българското Министерство на отбраната, съобщи пресслужбата на молдовския район.
Медиците ще преминат двуседмично обучение. Финансовите разходи се поемат от българска страна, предаде БТА. В район Тараклия от началото на пандемията са заразени 1043 души. 884 са излекувани, а 30 болни са починали.
Гроздето от тазгодишната реколта е с перфектно качество, но количеството ще бъде по-малко в сравнение с предходната година, заяви директорът на Изпълнителната агенция по лозата и виното Красимир Коев в Пловдив, където се провежда деветата Глобална..
Българският гений в сферата на хумора, особено когато се касае за обществено важни теми, винаги се е отличавал. Така например абревиатурата ДАИ – Държавна автомобилна инспекция, органът, който се занимава с контрола на тежкотоварния трафик на..
Пуснат за движение е най-новият 10-километров участък от магистралата “Хемус“ (А2) между двата големи пътни възела “Боаза“ и “Дерманци“. През ноември ще бъдат пуснати още 3 км. Продължава изграждането и на участъци 2 и 3 от магистрала "Хемус", с..
В "България днес" на 06 октомври слушайте: 02:15 – Актуално от България и сънародниците по света 11:47 – Репортаж на..
Българският гений в сферата на хумора, особено когато се касае за обществено важни теми, винаги се е отличавал. Така например абревиатурата ДАИ –..
Гроздето от тазгодишната реколта е с перфектно качество, но количеството ще бъде по-малко в сравнение с предходната година, заяви директорът на..