Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Шанс или шок е пандемията за външната ни търговия, обсъждат икономисти

Снимка: pixabay

Клубът по международна икономика към Лабораторията за научно-приложни изследвания VUZF Lab организира днес кръгла маса на тема “Външна търговия и пандемия”. Събитието ще се проведе онлайн. 

Сред основните лектори във форума са водещи български икономически експерти, сред които са проф. д-р Даниела Бобева и проф. д-р Боян Дуранкев. Водеща тема е свързана с пандемията от Covid-19 – шанс или шок е тя за българската външна търговия. Други теми в дискусията са "Световната търговия и европейският отговор на шока върху търговията в ЕС" и "Прекъсване на веригите на стойността и взаимовръзката между вътрешна и външна търговия".

Събитието ще се проведе от 10.30 часа в платформата Google Meet ТУК.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 6 юни 2025 г.

В "България днес" на 6 юни слушайте: 01:44 - Актуална информация от България и света 08:12 - Прогноза за времето у нас и по..

публикувано на 06.06.25 в 19:00

В събота – слънце до обяд, следобед – облаци и на места дъжд

През нощта валежите ще спират и облачността ще се разкъсва и намалява до предимно ясно. В сутрешните часове в равнините и около водните басейни ще се образува краткотрайна мъгла. В събота , 7 юни, преди обяд ще бъде предимно слънчево. След обяд..

публикувано на 06.06.25 в 18:25
Пловдив

Пловдив привлича все повече чужди студенти

Във втория по големина български град се обучават 3314 чуждестранни студенти. Най-много са изучаващите медицина и стоматология в Пловдивския медицински университет – 2577. Те са от 68 държави, като най-много са от Великобритания, Италия, Германия и..

публикувано на 06.06.25 в 16:13