Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Журналистът Весела Сергева - с високо отличие от Френската република

Весела Сергева и Флоранс Робин след връчването на отличието във Френското посолство в София
Снимка: @FrBulgarie

Министерството на външните работи на България поздрави в пост във Фейсбук Весела Сергева, ръководител на бюрото на Агенция „Франс Прес“ в България, по случай удостояването й от Френската република със званието офицер на Националния орден за заслуги. Отличието бе връчено на г-жа Сергева вчера от френската посланичка в София Флоранс Робин.

"То е израз на признание за професионализма в служба на осведомеността и насърчаването на качествената журналистика", отбелязват от френското посолство в София. От българското външно ведомство изтъкват, че благодарение на г-жа Сергева "десетилетия наред читателите на Франс прес получават винаги обективна и точна информация за актуалните събития в България".



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Президентът: Употребата на наркотици от младите застрашава нацията ни

Президентът Румен Радев свика днес заседание на Консултативния съвет за национална сигурност, посветено на рисковете и заплахите пред националната сигурност, произтичащи от разпространението на наркотични и упойващи вещества сред подрастващото..

публикувано на 18.02.25 в 17:45

Пътищата са проходими при зимна обстановка

Сняг вали над по-голямата част от страната страна, видимостта на Троянския проход е до 30 метра, а на Прохода на Републиката – до 50 метра, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Обилен е снеговалежът по автомагистрала "Струма" в..

публикувано на 18.02.25 в 08:30

"Агра 2025" среща науката с практиката

Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в залите на Международния панаир в Пловдив, съобщава БТА. Тазгодишното 33-то издание на форума..

публикувано на 18.02.25 в 07:10