Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Фондация "Америка за България" подкрепя 62 нови проекта

Снимка: facebook.com/us4bg

Фондация "Америка за България" разшири рамката си за финансиране за конкурсите по програма "Следващите 10 - в подкрепа на значими идеи през следващите десет години" в България. Мотив е големият брой отлични проекти.

По темите "Добро управление на местно ниво", "Наука с бъдеще", "Онлайн учене" и "Туризъм по Дунав", обявени в края на септември, са постъпили общо 310 кандидатури от нестопански организации, бизнес сдружения и фирми, медии и училища от цялата страна, съобщава организацията.

От тях са одобрени 62 нови проекта на обща стойност 1 млн евро, в допълнение към 5,5  милиона евро  за проекти, одобрени през 2020 г. Отпуснати са още 350 000 евро в подкрепа за борбата с Covid-19 в България. Организацията предвижда през следващата година да обяви още конкурси по нови и конкретни теми.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 21 август 2025 г.

В "България днес" на 21 Август слушайте: 01:41 – Актуално от България и сънародниците по света 13:47 – От "Капачки за бъдеще" до "Спасителните клубове за бъдеще"- Лазар Радков и доброволката Анелия Илиева гостуват на Радио..

публикувано на 21.08.25 в 19:00

Предстои ново захлаждане

През нощта  ще бъде предимно ясно със слаб вятър от южната четвърт.  В петък  през страната ще преминава студен атмосферен фронт. Вятърът ще се обърне от запад-северозапад и ще се усили, най-късно в източните райони от страната, където през..

публикувано на 21.08.25 в 18:35
Иван Иванов

Над 260 хиляди души страдат от нарушено водоснабдяване

До 18 август от нарушено водоснабдяване са засегнати общо 260 868 хиляди души, 16 града и 283 села , съобщи регионалният министър Иван Иванов на извънредно заседание на ресорната парламентарна комисия, която обсъжда проект на решение за справяне с..

публикувано на 21.08.25 в 17:04