Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Хора с добри сърца сбъдват детски мечти за Коледа

Снимка: личен архив

Деца от Центъра за специална образователна подкрепа (ЦСОП) в град Кубрат ще получат и тази година мечтания коледен подарък. Това ще стане благодарение на кампанията „Снежинка”, организирана от студентката с добро сърце Мерлин Мехмедова. За пета поредна година тя се е ангажирала чрез благотворителното събитие да дари усмивка и надежда на децата в неравностойно положение.



Помолихме децата да напишат писма до Дядо Коледа, за да разберем техните желания. Направихме списък и всеки, който имаше желание и голямо сърце, помогна да се осъществи мечтата на всяко едно от тях. Така отново доброволците, осигурили поръчаните от малчуганите подаръци, доказаха, че доброто няма религия, пол и възраст”, обясни Мерлин. По думите й кампанията е срещнала подкрепата на десетки хора, които са пожелали да осигурят подарък за конкретно дете. „И тази година благодарение на доброволците всички възпитаници на центъра ще имат вълшебен и незабравим празник“, коментира Мехмедова.


Децата, които вече с нетърпение очакват Дядо Коледа са общо 74. В писмата си те поискали играчки, зимни дрехи и обувки.

За съжаление, тази година заради ситуацията с коронавируса няма да има коледно тържество, но добрият белобрад старец ще намери подходящ начин да зарадва малчуганите.

Децата са най-прекрасният дар на този свят. Те са като снежинките, чисти и неповторими. Желаем поне за миг да се почувстват щастливи, да им дарим усмивка и надежда. Не можем да променим целия свят, но можем да променим Коледата на едно дете”, каза Мерлин и изрази надежда добротата да е заразна и с всяка изминала година да има все повече доволни и радостни деца.


Снимки:  личен архив

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Създаден от INSAIT модел дава на роботите триизмерен пространствен интелект

Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към СУ "Св. Климент Охридски" обяви пускането на SPEAR-1 – фундаментален AI модел, който предоставя на роботите безпрецедентно 3D пространствено разбиране. Технологията е..

публикувано на 23.10.25 в 19:05

Съвремието налага обществените медии да присъстват на много повече платформи

Българското национално радио беше за първи път домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии ( Public Broadcasters International ). Участваха ръководители и представители на обществените радиа и..

публикувано на 23.10.25 в 14:05

Часът на Радио България - Брой 69

В брой 69 на предаването слушайте: Как българското градинарство беше вписано в унгарския регистър на нематериалното културно наследство на ЮНЕСКО и какви са днешните българи в Унгария – интервю с Данчо Мусев, председател на Българското..

публикувано на 23.10.25 в 12:00