Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Финансова инжекция за малкия бизнес, болниците и туризма

Снимка: БТА

Със 156 млн. лева ще се финансират мерки за микро и малки предприятия заради Covid-19, реши правителството. Процедурата по подбор на кандидатите ще се осъществява от Министерството на икономиката и Националната агенция по приходите.
56 млн. лева се отделят за подкрепа на туризма, който бе силно засегнат от пандемията – 5 милиона лева са за субсидиране на всяка седалка в чартърни полети до България с цел туризъм, останалите – за туроператорите и турагентите.
50 млн. лева ще бъдат разпределени между болниците, които вече са отделили повече от половината от леглата си за лечение на пациенти с Covid-19, както и тези, които ще предприемат тази мярка.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Банатски вкусотии и традиции на фестивал в село Асеново

Четиринадесетото издание на Международния кулинарно-фолклорен фестивал "Банатски вкусотии – традициите на моето село" ще се проведе на 16 август 2025 г., събота, в с. Асеново, община Никопол. Фестивалът се организира от Народно читалище "Петър Парчевич..

публикувано на 15.08.25 в 14:39
Веселина Свиларска

Български дизайнер шие тоалети за оперната звезда Джойс ДиДонато

Една от най-големите звезди на съвременната опера - Джойс ДиДонато, избра българската дизайнерка Веселина Свиларска за костюмите, с които ще представи най-новия си музикален проект, съобщиха от екипа на дизайнерката. Носителката на три награди..

публикувано на 15.08.25 в 14:31

За КНСБ остава загадка, как се формират надценките на стоките

Малките търговски обекти поддържат по-ниски цени спрямо големите вериги, като разликите са от 1 до 10%. Това е един от изводите в ежемесечното наблюдение на синдиката КНСБ върху цените на стоките от т.нар. малка потребителска кошница.  Наблюдаваните..

публикувано на 15.08.25 в 11:56