На 17 декември от 14 часа в онлайн платформата ZOOM Атлантическият клуб в България с подкрепата на Дирекцията "Публична дипломация" на НАТО организира конференция "Изграждане на устойчивост срещу дезинформацията: Има ли ваксина срещу фалшивите новини?".
Ще бъдат представени резултатите от проучване на над 10 000 публикации в социалните мрежи, свързани с COVID-19. Виртулната конференция събира лекари, учени, представители на международни организации, военни, дипломати, експерти в сферата на сигурността и журналисти, които ще обсъдят, как да се изгради устойчивост на обществото срещу дезинформацията, предаде БТА.
В събота, 12 април, ще има значителна облачността, на много места с валежи от дъжд, интензивни и значителни по количество в централните райони. Почти без валежи ще се задържи в Североизточна България. През нощта вятърът ще отслабне, утре ще се..
От създаването си на 11 април 2022 година, Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии – INSAIT постигна редица успехи и продължава да позиционира България на световната технологична карта. Няколко значими проекта бележат този..
Парламентът прие на второ четене промени в Закона за електронните съобщителни мрежи и физическа инфраструктура. Целта е да се съкратят сроковете за издаване на документи при строеж и въвеждането в експлоатация на цифрови технологии, предава..
В брой 47 на предаването слушайте: Западно- и средноевропейският митрополит Антоний за работата сред българските общности зад граница и..
Млади изследователи постигнаха впечатляващо научно откритие в областта на клетъчната биология. Български екип публикува научна статия, в която проследява..
С премиера Росен Желязков обсъдихме плана на ЕС за нова стратегия за Черно море, която Еврокомисията ще представи скоро. Това съобщи комисарят по..