Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ваксинирането срещу Covid-19 започва на 27 декември

| обновено на 22.12.20 в 15:35
Снимка: БГНЕС

Ваксинирането срещу Covid-19 в България се очаква да започне на 27 декември. Това обяви здравният министър Костадин Ангелов. То ще започне едновременно в три големи града. Ангелов посочи, че е готов да е първият в България ваксиниран срещу коронавируса.

Министърът каза, че от утре антигенните тестове ще бъдат приравнени на PCR тестовете и ще могат да се отчитат от статистиката за заболели от Covid-19 у нас. Приравняването трябваше да стане още вчера, но, по думите му, се наложило забавяне заради новооткрития щам на коронавируса.

Днес Ангелов предаде на центровете за спешна медицинска помощ в Бургас, Варна, Велико Търново, Пловдив, Русе, Сливен и Стара Загора 20 нови оборудвани линейки, закупени по европейска програма. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

По съседски: Събития с балкански адрес

74% от румънците са съгласни да има доброволна военна служба Почти 3/4 от румънците, или 74,2%, са съгласни с въвеждането на доброволна военна служба. Това показва проучване на социологическата агенция INSCOP от началото на септември по..

публикувано на 19.09.25 в 10:35

Фестивал в Пловдив показва многообразието на пеперудите

Отмерваме престоя им на тази земя понякога с дни, ала с ефирен полет те преобразяват мига в красив спомен. На тях, мимолетните създания на природата, Регионалният природонаучен музей в Пловдив посвещава своя Фестивал на пеперудите , който ще се..

публикувано на 19.09.25 в 09:05

Фестивалът "Ракла фест" в Перник предлага изкуство на открито

От 19 до 21 септември Централният градски парк в Перник ще бъде домакин на първото издание на “Ракла фест” – фестивал, който ще събере на едно място малки и големи в името на смеха, изкуството и музиката. Фестивалът за театрално, цирково,..

публикувано на 19.09.25 в 07:05