Президентът Румен Радев и премиерът Бойко Борисов отправиха поздрави към българите по случай Рождество Христово чрез Фейсбук, като им пожелаха здраве и надежда.
Нека светлината на днешния празник донесе здраве, топлина, надежда и вяра във всяко българско семейство. Да бъдем единни в усилията си да съхраним духовността, призвана да съгражда и води напред народа ни, призова президентът Румен Радев.
„След такава тежка година си даваме сметка кои са най-съществените неща. Време е да сме състрадателни и смирени, да сме добри, да сме по-човечни“, написа премиерът Бойко Борисов и допълни, че "с Божията помощ и с работа ще излезем от тази пандемия и ще превъзмогнем кризата".
Варна е домакин на 12-то издание на RADAR Festival Beyond Music , което ще се проведе между 7 и 10 август. Темата на събитието тази година е бъдещето на музиката в ерата на изкуствения интелект – тя ще бъде разгърната както в концертите, така и на..
В четвъртък минималните температури ще са от 14° до 22°, в София – 14°. През деня ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността. На отделни места, главно в планинските райони ще превали за кратко и ще прегърми. Ще духа слаб, в..
Преминаването в двете посоки на леки и товарни коли през граничен пункт "Станке Лисичково" (Логодаж) със Северна Македония временно е спряно на 6 август до 16:00 ч., съобщи Гранична полиция. На пункта се извършва цялостна реконструкция и в сряда ще се..
Министърът на външните работи Георг Георгиев прие делегация, представляваща Йорданската асоциация на завършилите български университети в състав д-р..
В нощта между 12 и 13 август небето над България ще поднесе едно от най-впечатляващите природни зрелища – пика на метеорния поток Персеиди. Очаква..
В сряда, 13 август, минималните температури ще са от 18 до 23°, в София – 18°. През деня ще е слънчево. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и..