Започна гласуването за любимо българско дърво в 11-ото поредно издание на конкурса, събиращ историите на дървета, оставили дълбоки спомени в сърцата на хората. Гласуването е от 25 декември 2020 г. до 20 януари 2021 г. на интернет страницата на фондация „ЕкоОбщност“. Журито е излъчило 3 финалиста в категорията „Вековни дървета" и 10 финалиста, които ще се състезават за титлата „Дърво с корен“ на 2020 г. Вековните дървета са питомен кестен в двора на девическия манастир „Въведение Богородично“ в гр. Казанлък, черница срещу Районния съд в гр. Велики Преслав и цер при село Клисура, община Самоков.
В четвъртък минималните температури ще са от 19 до 23°. В София ще е 21°. Преди обед значителна облачност ще има над източните райони с превалявания над Североизточна България. В останалата част от страната ще е слънчево. Следобед над планините ще..
Нужният чист месечен доход за издръжка на семейство от двама възрастни и дете до 14 г. е 2748 лв. (1331 евро) към края на второто тримесечие на 2025 г. От 1526 лв. (739 евро) месечен доход се нуждае един работещ, живеещ сам. Това сочат данните на..
В сряда минималните температури ще са от 17° до 23°. В София ще е 17°. Преди обяд ще бъде слънчево. След пладне, атмосферата ще се лабилизира. Ще се развие купесто-дъждовна облачност и в западните и централни райони, ще превали краткотраен дъжд с..
В брой 61 на предаването слушайте: Писателката Здравка Евтимова за срещите си в българските училища по света и за участието си като..
От 24 до 26 юли в Кюстендил ще се състои 21-вото издание на Международния фолклорен фестивал "Сребърна пафта" – празник на културното..
Празник на виното и спиртните напитки очаква летовниците в Бургас в края на седмицата. В Международния конгресен център от 25 до 27 юли за тринайсети път..