Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Румен Радев покани Мая Санду да посети България

Снимка: Facebook /Maia Sandu

Държавният глава Румен Радев е поздравил президента на Молдова Мая Санду по повод встъпването ѝ в длъжност. Това съобщи прессекретариатът на президента. В писмото си българският президент изразява увереност, че отношенията между България и Молдова ще продължат своето възходящо развитие и ще бъдат направени нови решителни крачки към задълбочаване на партньорството във всички области от взаимен интерес.

„Вярвам, че Вие и правителството на Молдова ще продължите да полагате високо оценяваните от България усилия за съхраняване на идентичността и националното самочувствие на голямата българска диаспора, която живее и се труди във Вашата страна“, пише българският президент в писмото си. Той е отправил покана към Санду да посети България в удобно за двете държави време.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

С концерти ще отбележат един век от рождението на Марсел Селие

По повод стогодишнината от рождението на Марсел Селие са планирани серия от музикални събития в родната му Швейцария. На 30 октомври в Нюшател Александър Селие ще почете своя баща с концерт. На сцената ще се качат също гъдуларят Димитър Гугов, Йон..

публикувано на 29.10.25 в 09:45

След хладното утро през деня се очаква слънце

В сряда  минималните температури ще са от 1° до 6°, в София – 1°. Сутринта на места в равнинната част от страната ще има условия за намалена видимост. През деня ще е предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен югозападен вятър. Максималните температури ще..

публикувано на 28.10.25 в 19:05

Швейцария подкрепя миграционните политики на България с над 21 млн. швейцарски франка

Финансова помощ на стойност 21 350 000 швейцарски франка предоставя Швейцария в подкрепа на политиките на България в областта на миграцията. "Като външна граница на ЕС имаме тежката отговорност от една страна да не допускаме навлизането на лица, които..

публикувано на 28.10.25 в 18:26