Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Спестовните габровци вече посрещнаха Новата година

Снимка: БГНЕС

Жителите на Габрово първи в света изпратиха старата година. В града стана традиция фойерверките да гърмят на 30-и, вместо на 31 декември. Известните със своята спестовност габровци отново предпочетоха да организират градското празненство ден по-рано, когато хонорарите на изпълнителите са по-ниски. Така стотици зажаднели за преживявания жители на града още вечерта на 30 декември се поздравиха за Нова година. Но след празненството Сдружението на заведенията в България сигнализира за драстично нарушаване на противоепидемичните мерки. Във Фейсбук сдружението  публикува клип за концерт в центъра на града, организиран, по тяхно твърдение, от общината с над 800 участници, предаде кореспондентът на БНР за региона.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Рисувай със светлина и управлявай роботи в новия музей на София!

София се сдоби с ново културно убежище. Phenomena е първият в България музей, посветен на връзката между наука и изкуство. Пространството представя научни открития, технологии, инженерство, изкуство и математика в духа на STEAM (Science,..

публикувано на 02.11.25 в 08:15
Снимка: Facebook /Празник на Хотанската сарма

Празникът на Хотанската сарма – вкусът на вековна традиция

Село Хотанца, община Русе е домакин на " Празник на Хотанската сарма " – кулинарно-фолклорен фестивал, организиран от читалище "Светлина-1928". Началото е в 11:00 ч. на 1 ноември на централния селски площад. Програмата обхваща конкурс за най-вкусна..

публикувано на 01.11.25 в 12:05
Чудовищен фест 2023

"Чудовищен" фест в Докторската градина

В докторската градина зад Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София цари необичаен "мрак" и веселие. Пространството е превърнато в страховито, но атрактивно градско селище, посветено на Хелоуин, като тази година празникът продължава до 2..

публикувано на 01.11.25 в 10:10