Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Перуанският тенор Хуан Диего Флорес ще отпразнува рождения си ден в София

Хуан Диего Флорес
Снимка: БГНЕС

На сцената, докато репетира за концерта си със Софийската филхармония, Хуан Диего Флорес ще посрещне 48-ия си рожден ден, съобщи БТА, цитирайки информация от филхармонията. Златното момче на класическата музика, както го наричат, е роден на 13 януари, а на следващия ден ще се състои и първият му концерт в България. За своя празник тенорът ще заложи на вегетарианската кухня, био плодове, чай и кафе.

На 14 януари в зала 1 на НДК Флорес ще представи емблематични за своя репертоар арии от Росини, Доницети, Белини, Сен-Санс, Лехар, Масне, Гуно, Пучини и Едуард Лало. Диригент на концерта е маестро Кристофър Франклин. 

Хуан Диего Флорес е сред най-уважаваните артисти в оперния свят. Получава признание от Лучано Павароти, който лично го обявява за свой приемник, а Пласидо Доминго го нарича най-великият певец на днешното време. Талантливият перуанец първоначално има намерение да се занимава с популярна музика, но преподавателите му в Консерваторията в Лима го насочват към класиката, впечатлени от красивия му глас, припомня БТА.

Хуан Диего Флорес е признат от BBC за един от най-добрите тенори в историята, носител е на най-престижни отличия и награди, включително най-високото отличие на Перу - Gran Cruz de la Orden del Sol, и титлата на австрийското правителство „Камерзингер“.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Васил Найденов

Sofia Summer Fest дава ритъм на лятото в столицата

От 10 юли до 14 септември столицата ще живее в ритъма на Sofia Summer Fest. В тон с летния сезон, събитията се провеждат на открито – в Южен парк II, зад музея "Земята и хората". Шестото издание на фестивала се открива с концерт на легендата Васил..

публикувано на 10.07.25 в 10:15

Райна Кабаиванска ще проведе майсторски клас в София

Юбилеен XXV Международен майсторски клас  на световноизвестното сопрано Райна Кабаиванска ще се проведе в София, съвместно с Нов български университет.  Желаещите да се включат  могат да кандидатстват до 25 юли , а самият майсторски клас ще се..

публикувано на 07.07.25 в 15:09
Димитър Вълчев по време на запис в Първо студио на БНР (1971 г.)

Димитър Вълчев – "Една българска роза"

" Ако нотните редове приличат на телеграфни жици, с накацали по тях лястовички, то със своите хиляди ноти той е опасал цялата българска земя и върви Маестрото все по тях, за да търси бялата лястовичка на щастието. Удивително е, че не я търси за..

публикувано на 04.07.25 в 09:25