Вместо очакваното бавно и постепенно премахване на ограничителните мерки гръцкото правителство изненадващо въвежда пълна карантина до 11 януари, информира кореспондентът на БНР в Гърция Катя Пеева.
На извънреден брифинг говорителят на правителството Стелиос Пецас съобщи за строги забрани, които влизат в сила от 06:00 часа на 3 януари.
Спира се продажбата на стоки с предварителна заявка от магазините за търговия на дребно, както и работата на книжарниците, фризьорските и козметичните салони, автосервизите. Забраняват се също ловът и риболовът. Остават отворени само магазини за хранителни стоки, аптеки и бензиностанции.
Вечерният час се връща във времето от 21:00 часа до 5:00 часа, като излизанията са разрешени само по спешност и за работа.
Мерките са насочени към овладяване на заразата преди да отворят всички училища на 11 януари.
Не се променят правилата за влизане в Гърция, но заедно с изискването за наличието на отрицателен тест за Covid-19 преди пристигането, на всички влизащи в страната се прави и бърз тест на границата. Задължителна е и тридневната карантина.
Държавната агенция за бежанците към Министерския съвет ще осъществява пилотен за страната ни и Европейския съюз проект – създаване на алтернативни социални услуги за непридружени деца бежанци, съобщи председателят на институцията Иван Иванов,..
В брой 60 на предаването слушайте: Професията "дистанционен учител" и как се прилага тя в неделните ни училища зад граница – интервю с Яна Тодорова Пътешественикът Мартин Граховски за България като отправна точка към света и решението..
България заема второ място в ЕС по ръст на цените на жилищата през първото тримесечие на 2025 г. със скок от 15,1 на сто спрямо същия период през 2024 г., като по-високо повишение отчита само Португалия c 16,3 на сто. Средният ръст за ЕС е..
Рекорден брой плажове на българското Черноморие са отличени с престижната международна награда "Син флаг", удостоверяваща чистите морски води и..
На 18 юли с различни прояви на почит към единствения всепризнат българин в цялата страна се честват 188 години от рождението на Васил Левски...
В "България днес" на 18 юли слушайте: 07:21- 188 години от рождението на Апостола на свободата Васил Левски 10:45- Паметта за Левски по света..