3,6 млрд лв. се очаква да е дефицитът в държавния бюджет за 2020 г., вместо записаните в закона 5,2 млрд. лв. Финансовото министерство прогнозира, че дефицитът ще е 3% от очаквания БВП. Средствата са насочени за борба с последиците от пандемията.
2,8 млрд. са отишли за различните фискални стимули в икономиката. 800 млн лв. са били пренасочени от фондовето по различни програми на ЕС.
Общо приходите в хазната за 2020 г. ще са 44,2 млрд лв. при заложени 43,5 млрд. Това е преизпълнение в приходната част с над 1,5% от планираното. Заради мерките за справяне с пандемията държавните разходи за миналата тодина са били 47,8 млрд. лв., докато през 2019 г. са били 45,2 млрд лв., предаде БТА.
В четвъртък, 27 ноември, минималните температури ще са от 3 до 19°, на изток – до 15-19°, а в София – около 6°. През деня ще е облачно и дъждовно, като значителни валежи от дъжд ще има още през нощта в Западна, а през деня и в Централна Южна..
В програмата на Радио България на 26 ноември слушайте: 01:38 – Актуално от България и сънародниците по света 12:48 – Даниела Сиракова, завеждащ консулската служба в Ню Йорк, за българската диаспора в САЩ и образователните ни..
В Страсбург евродепутатът Христо Петров представи фотоизложбата "Корени и криле за деца и семейства в България". Експозицията включва 23 портрета на деца и пресъздава емоционални моменти от ежедневието на приемните семейства и осиновителите. Зад всяка..
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен..
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и..
В програмата на Радио България на 26 ноември слушайте: 01:38 – Актуално от България и сънародниците по света 12:48 – Даниела..