По дълъг живот за българските филми, дори извън страната обещава новата стрийминг платформа Gledam.bg, предаде програма „Христо Ботев“ на БНР. Видеотеката предлага най-богатата колекция от българско кино и театър до сега. Над 40 са заглавията и на български кино класики създадени преди 1989 г. За да достигнат до зрителите абонатите трябва да си създадат акаунт в платформата. Тя е достъпна на всички устройства. На всеки 3 седмици към каталога ще се добавят нови филми и представления, а след време се обещава и авторска продукция. Филмите от колекцията ще бъдат субтитрирани на български език.
Алек Алексиев разказва повече за този културен мост между българите в чужбина и тези в страната, който освен да бъде хранилище за българските шедьоври цели да подкрепи развитието на изкуството в България. Повече може да научите на този адрес.

София е третият град, в който гостува шестото издание на Международния фестивал за етнографско кино "ОКО", след като от 5 до 14 септември негови домакини последователно бяха украинската столица Киев и град Болград. Както всяка година и настоящото..
От 2 до 5 октомври София Тех Парк е домакин на единственото международно изложение за съвременно изкуство в България Sofia Art Fair 2025 – IMAGINE . Събитието събира участници от 13 държави и водещи личности от световната арт сцена,..
24 представления на международни и български артисти, 15 циркови работилници за деца и възрастни, два концерта и една изложба – "Царете на магията", очакват жителите и гостите на София от 2 до 5 октомври в рамките на новото издание на "ЦИРКОЛЮЦИЯ!..
Звездата на българската сцена Силвия Томова е завършила елитната Държавна балетна академия "А. Я. Ваганова" в Санкт Петербург. Кариерата ѝ е свързана с..