Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българи от Лос Анджелис са заминали да протестират във Вашингтон

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Българи се организираха и заминаха за Вашингтон, за да се включат в протестите. Това заяви журналистът Евгени Веселинов по Нова ТВ. Организацията се случвала основно в социалните мрежи. Според Веселинов, който живее в Лос Анджелис изборите в САЩ са предизвикали разделение както между американците, така и между българите там.

„Невероятно разделение, включват се и обиди. Действително това е отражение на случващото се на изборите. Моето мнение е, че няма да се случи нищо. Тръмп имаше изказване, с което ги призова да се приберат, и всичко свърши. Това са хора, които са научени да се съобразяват с управляващите”, обясни Веселинов. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Информационна кампания за кандидат-студенти от българските общности в чужбина

За осми път се организира информационна кампания на висшите училища в България, насочена към младежи от българските общности зад граница. Организатор е българското училище "Родна стряха" в Кипър с подкрепата на Министерството на образованието и..

публикувано на 23.04.25 в 12:51
Аарон Вилем

Кътче "България" в библиотеката на брюкселския квартал Скарбек

В общинската библиотека "София" в брюкселския квартал Скарбек има едно малко кътче България. Това е секцията, която предоставя ценна колекция от български книги. Библиотекарят Аарон Вилем има ключова роля при създаването на българската секция във..

публикувано на 23.04.25 в 12:45
Снимка: Българска културна и социална асоциация „Родина“ - Сидни

Сънародниците ни в Сидни празнуват Възкресение Христово с великденски пикник

Българската културна и социална асоциация "Родина" в Сидни организира днес, 21 април, великденски пикник, който ще се състои от 11,00 ч. местно време в парк St Leonards Park в австралийския град. "Очакваме ви, за да отбележим празника под открито небе..

публикувано на 21.04.25 в 07:35