Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българи са сред най-добрите дебатьори в света

Снимка: Pixabay

Млади дебатьори от Асоциация дебати България и Българското дебатьорско общество, разделени в два отбора, се наредиха в топ 30 на най-добрите отбори в света. Това стана на Световното състезание по дебати за ученици – Doxbridge Worlds, организирано от английските университети в Кеймбридж, Оксфорд и Дърам между 2 и 7 януари.

Двата отбора - Sofia A (с участници Елия Панчова и Жанин Aл-Шаргаби) и ACS A (с участници Алек Селвелиев и Мария Мачева) достигнаха осминафиналите на първенството. Освен това Алек Селвелиев се нареди първи сред индивидуалните състезатели, а съотборничката му Мария Мачева – трета.

Събитието събра общо 500 участници в 250 отбора от цял свят.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Популацията на белия щъркел се е увеличила с една трета

Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от международно преброяване, цитирано от БГНЕС. Според резултатите в страната ни са регистрирани..

публикувано на 09.10.25 в 19:55
Изгрев във Варна

В петък – променлива облачност и есенни температури

В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°.  През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често до предимно слънчево. По-значителна ще е облачността над планинските райони и над западната..

публикувано на 09.10.25 в 18:35
Паметникът на благодарността в центъра на Бургас

Външно министерство осъди посегателства срещу синагога и еврейски паметник у нас

Външно министерство остро осъди вандалските прояви срещу синагогата във Варна и срещу Паметника на благодарността в Бургас, който е израз на признателността за спасяването на българските евреи през Втората световна война. Това посочват от..

публикувано на 09.10.25 в 12:12