Българската федерация по биатлон - БФБ получи писмо от здравните власти в Германия, че българските състезатели са поставени под карантина в хотела им в Оберхоф и не участват в Световната купа по биатлон. Шестима от спортистите ни са с положителни тестове за коронавирус.
За БНР президентът на БФБ Екатерина Дафовска каза, че останалите българи нямат никакви симптоми.
„Предполагаме, че са се заразили в хотела след пристиганетоЗапитахме, дали могат да бъдат превозени до България, но това практически е невъзможно. Така че, единственото засега остава да изкарат минимум 10-дневната карантина" - допълни Дафовска.
Подробности можете да чуете ТУК.
Най-старият зимен курорт у нас – "Боровец", открива летния сезон на 28 юни, съобщава БТА. От тази дата ще работи и кабинковият лифт, който обаче няма да функционира в понеделник и вторник. Туристите ще могат да се разходят в парк "Бороландия" и в..
Село Делчево възстановява традицията за отбелязване на Еньовден с двудневна програма на 21 и 22 юни, съобщиха от Община Гоце Делчев. Събитията ще започнат на 21 юни от 17:00 часа с шествие от площада към местността "Вълчова тумба", където ще бъде..
България е на второ място в ЕС по качество на водите за къпане за 2024 г., показват данните на Европейската агенция за околна среда, публикувани от Европейската комисия, предаде кореспондентката на БНР в Брюксел Ангелина Пискова. Според..
И тази година на 21 юни светът ще има повод да се обедини и смири. Можем да го открием в Международния ден на йога – древната практика-учение, която..
България е на второ място в ЕС по качество на водите за къпане за 2024 г., показват данните на Европейската агенция за околна среда, публикувани от..