Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

26 населени места са все още без ток след обилните валежи

Снимка: БГНЕС

Депутатите изслушват министъра на вътрешните работи Христо Терзийски, на енергетиката Теменужка Петкова, икономическия министър Лъчезар Борисов и министъра на околната среда и водите Емил Димитров за обстановката в страната след обилните валежи.

Наложило се е контролирано изпускане на някои от язовирите в страната. Към момента няма такива, които да застрашават живота на хората. В това увери министърът на вътрешните работи Христо Терзийски. Той посочи, че в редица общини е въведено частично бедствено положение. 

Министърът на енергетиката Теменужка Петкова обяви, че към момента без ток са 26 населени места във високопланинските територии.

Работи се по отстраняване на авариите. Въпреки авариралите четири далекопровода през изминалите дни, енергийната система като цяло работи сигурно и стабилно, каза тя.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Оркестърът за народна музика на БНР с турне в страната

Оркестърът за народна музика на Българското национално радио под диригентството на маестро Димитър Христов подготвя пролетно турне през март. Специални гост-солисти на "Оркестъра от солисти" в концертите ще бъдат певците Петя Панева и Димитър..

публикувано на 26.02.25 в 06:00

Хладната утрин ще бъде заменена от топъл зимен ден

В сряда  минималните температури ще бъдат между минус 5° и 0°, по-ниски в североизточните райони до минус 7°. В София ще е около минус 1°. През деня над Западна България ще бъде предимно облачно. Над Източна България ще е слънчево с временни..

публикувано на 25.02.25 в 18:30

Списание ЛИК разказва за 90-годишнината на БНР

Списанието на БТА ЛИК посвети февруарския си брой на Българското национално радио. То беше представено днес на специално събитие в Мраморното фоайе на радиото. На 25 януари се навършиха 90 години от създаването на медията. На тази дата през..

публикувано на 25.02.25 в 17:37