Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започва масово тестване на учителите за Covid-19

Снимка: БГНЕС

От днес започва масовото изследване с бързи антигенни тестове на учителите и на другите заети в сферата на средното образование. Според здравния министър проф. Костадин Ангелов целта е да се открие скритата заболеваемост и да се предприемат мерки за справяне с нея. 

Имунизацията на учителите и на останалите служители в училищата ще започне през февруари там, където са осигурени необходимите количества ваксини. До момента близо 30% от всички тях са изразили желание да се ваксинират.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Топлото есенно време продължава, в котловините може да има слани

В четвъртък минималните температури ще са от 1 до 6°, в София – 2°. Малко по-ниски сутринта ще са температурите в котловините, където ще има условия за слана. В часовете преди обед на места в низините и котловините все още ще бъде мъгливо или с..

публикувано на 29.10.25 в 18:30

"Мяра": 41,5% от българите очакват влошаване на личните си финанси през 2026 г.

Намалява увереността за личните финанси на българите. Това показва изследване на социологическа агенция "Мяра", проведено между 5 и 13 октомври 2025 г. сред 801 пълнолетни български граждани. Ако през април 32,2% от сънародниците ни са очаквали..

публикувано на 29.10.25 в 15:44

Профсъюзите се обявиха против минимална заплата от 605 евро, готвят протест

Двата най-големи профсъюза в България - КНСБ и КТ "Подкрепа", организират предупредителна протестна акция пред сградата на Министерския съвет. Тя е планирана за 31 октомври (петък) преди заседанието на Националния съвет за тристранно..

публикувано на 29.10.25 в 14:42