Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Протест на собственици и служители на заведения в центъра на София

Снимка: БГНЕС

Собственици и персонал на затворените заради противоепидемичните мерки заведения провеждат национален протест пред Министерския съвет. Те настояват да започнат работа от 1 февруари, предават репортерите ни. Акцията е под мотото "Марш към свободата" и се организира от Асоциацията на заведенията и Сдружението на заведенията в България. От бранша искат оставката на здравния министър Костадин Ангелов. Протестиращите смятат, че пандемията се управлява неправилно и е отнето правото им на труд, при това без задоволителни решения за компенсации. В протеста има участници от София и други градове на страната. 
Припомняме, че снощи министърът на здравеопазването издаде заповед, според която заведенията могат да отворят от 1 март.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България иска да участва във възстановяването на Мурфатларския манастир

Министърът на културата Мариан Бачев проведе работна среща с румънския си колега Андраш Деметер, който пристигна в София по негова покана. Основни акценти в разговорите са били партньорството във възстановяването на емблематичния Солаков хан в Букурещ -..

публикувано на 12.09.25 в 11:04

ГЕРБ-СДС остават първа политическа сила

ГЕРБ-СДС има подкрепата на 22,8% от избирателите и остава първа политическа сила, сочи представително проучване на "Маркет линкс". На второ място е "Продължаваме промяната – Демократична България" с 13,3%, следвани от "ДПС-Ново начало" с 12,6%. Четвърти..

публикувано на 12.09.25 в 09:22

Празник на хляба, песента и танца в Силистра

Шестото издание на Празника на хляба, песента и танца с изложение на хляб и хлебни изделия от народните читалища в община Силистра ще се проведе на 12 септември от 18,00 ч. на площад "Свобода" в града. Програмата включва също кулинарно шоу с..

публикувано на 12.09.25 в 07:00