Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Снегът блокира спортисти на Белмекен

Снимка: БГНЕС

Зимната обстановката в страната след снеговалежите остава усложнена в отделни райони. Все още има населени места без ток и вода, работи се за отстраняване на авариите.

Днес се очаква да започне разчистването на пътя до националния спортен комплекс „Белмекен“ в Рила, където от вчера са блокирани 180 спортисти от България, Сърбия, Унгария. Снощната снежна буря образува плътни преспи над 2 метра. Всички спортисти са добре и на топло.

В Габрово снеговалежът спря късно снощи след близо 30 часа.

Проходът "Шипка" е почистен, съобщи за БНР дежурният в Областното пътно управление.

На места в Балкана снегът достига до около 80 см.

Варненската община Суворово е в частично бедствено положение, като пътищата в нея се разчистват. Остава частичното бедствено положение и в селата Булаир, Солник и Бърдарево. За хората там е осигурено снабдяване с основни продукти.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Президентът: Употребата на наркотици от младите застрашава нацията ни

Президентът Румен Радев свика днес заседание на Консултативния съвет за национална сигурност, посветено на рисковете и заплахите пред националната сигурност, произтичащи от разпространението на наркотични и упойващи вещества сред подрастващото..

публикувано на 18.02.25 в 17:45

Пътищата са проходими при зимна обстановка

Сняг вали над по-голямата част от страната страна, видимостта на Троянския проход е до 30 метра, а на Прохода на Републиката – до 50 метра, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Обилен е снеговалежът по автомагистрала "Струма" в..

публикувано на 18.02.25 в 08:30

"Агра 2025" среща науката с практиката

Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в залите на Международния панаир в Пловдив, съобщава БТА. Тазгодишното 33-то издание на форума..

публикувано на 18.02.25 в 07:10