Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Специален прокурор ще разследва главния

Снимка: БГНЕС

Специален обвинител ще разследва дейността на главния прокурор. Това реши окончателно мнозинството в Народното събрание. Номинации за новия пост ще могат да правят всички членове на Висшия съдебен съвет, също така кандидатът ще може да се номинира и сам, предаде репортерката ни Добрина Карамболова.
 

Мандатът на спецпрокурора ще е 5-годишен. Според БСП новата процесуална фигура е ненужна, неразбираема и няма да е ефективна.

От ГЕРБ са обяснили, че промените са в отговор на препоръките от Брюксел към страната ни за контрол върху главния прокурор.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В четвъртък – облачно и дъждовно

В четвъртък, 27 ноември, минималните температури ще са от 3 до 19°, на изток – до 15-19°, а в София – около 6°. През деня ще е облачно и дъждовно, като значителни валежи от дъжд ще има още през нощта в Западна, а през деня и в Централна Южна..

публикувано на 26.11.25 в 19:10

България днес - 26 ноември 2025 г.

В програмата на Радио България на 26 ноември слушайте: 01:38 – Актуално от България и сънародниците по света 12:48 – Даниела Сиракова, завеждащ консулската служба в Ню Йорк, за българската диаспора в САЩ и образователните ни..

публикувано на 26.11.25 в 19:00

Изложба в ЕП представя живота на приемните семейства и осиновителите у нас

В Страсбург евродепутатът Христо Петров представи фотоизложбата "Корени и криле за деца и семейства в България". Експозицията включва 23 портрета на деца и пресъздава емоционални моменти от ежедневието на приемните семейства и осиновителите. Зад всяка..

публикувано на 26.11.25 в 13:04