Гражданите ще помагат за намаляването на незаконната сеч в горите, качвайки свои снимки със закононарушения в новооткрит фоторегистър. Според Изпълнителната агенция по горите само през м.г. горските служители са съставили около 10 хил. акта и почти всичти от тях заради незаконна сеч. Очаква се чрез мярката да се разграничават камионите, превозващи законно добита дървесина, от тези на нарушителите. Фоторегистрацията ще позволява поддържането на информация за всяко превозно средство, което тръгва от гората с редовен превозен билет, както и съпоставянето на снимките и данните за отделните му курсове. Регистърът ще заработи до две седмици. На първо време той ще се прилага само в Югозападна България, а скоро и в цялата страна.
За поредна година любителите на прясно приготвената лютеница ще могат да опитат това вкусно кулинарно произведение на традиционния фестивал, където то е главен герой – "Куртово Конаре фест". Богата музикална програма, разнообразни работилници,..
Стара Загора е домакин на първия уличен фестивал U.L.I.C.A. – Street Fest, съобщиха организаторите от общинското предприятие "Арт сцена". Събитието ще се проведе през уикенда на пешеходната част на бул. "Цар Симеон Велики". "Подаряваме уикенда преди..
В събота минималните температури ще са от 11° до 20°, в София – 11°. Сутринта в низините и поречията ще има намалена видимост и ниска облачност. През деня ще има разкъсана облачност, но над по-голямата част от страната през повечето дневни часове ще..
В събота минималните температури ще са от 11° до 20°, в София – 11°. Сутринта в низините и поречията ще има намалена видимост и ниска облачност. През..
В "България днес" на 12 септември слушайте: 05:31 – Актуално от България и за общностите с българи по света 13:47 – „По съседски“ –..
"Продължаваме промяната – Демократична България" внесе вот на недоверие срещу правителството на Росен Желязков в сектор "Вътрешна сигурност и правосъдие",..