Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Франция изисква PCR тест и за транзитно преминаващите

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Франция въведе изискване за предоставяне на отрицателен резултат от PCR тест и за транзитно преминаващи. Според информация на централна дирекция на Гранична полиция на Френската република, изследването трябва да бъде направено в рамките на 72 часа преди пътуването. Изискването важи за всички граждани над 11-годишна възраст, независимо дали пътуването е по суша или със самолет. При пътуване с прекачване срокът се изчислява от отпътуването на първия полет.

Изключение за представянето на PCR тест има за транспортните работници, за пограничните работници, както и за жителите на пограничните райони в радиус от 30 км около дома им.

От българското външно министерство припомнят, че на 31 януари Франция забрани всички пътувания до и от страни извън ЕС. А при всяко влизане във Франция от страни от ЕС по въздух, море или сухопътни граници се изисква отрицателен PCR тест за коронавирус. При нужда от съдействие българските граждани могат да се свържат с посолството ни в Париж.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Институции обединяват усилия срещу неоснователно вдигане на цените

Комисията за защита на конкуренцията, Националната агенция за приходите и Комисията за защита на потребителите обединяват чрез споразумение усилията си срещу некоректни търговци, които ще използват въвеждането на еврото, както и периода преди..

публикувано на 06.06.25 в 12:13

Мюсюлманите в България празнуват Курбан байрам

Започна един от най-тачените за мюсюлманите празници – Курбан байрам. Той се свързва с жертвоготовността, прошката и състраданието.  Според Сезер Садулов от Районното мюфтийство в Кърджали, Курбан байрам укрепва отношенията между близки и приятели..

публикувано на 06.06.25 в 10:05

Пазарджик посреща XIV Фестивал на мажоретните състави "Слънчева Бесапара"

540 мажоретки ще превърнат гр. Пазарджик (Южна България) в истинска сцена на грация, ритъм и цветове. В продължение на два дни (6 и 7 юни) талантливи деца от 21 населени места в цяла България ще покажат уменията си в този все повече набиращ..

публикувано на 06.06.25 в 09:35