Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Организаторите на протестите внесоха документи за участие в изборите

Снимка: БГНЕС

Гражданското сдружение "Изправи се.БГ" и "Отровното трио" - организатори на гражданските протести, продължаващи над 200 дни, подадоха документи в Централната избирателна комисия за участие в предстоящия парламентарен вот. Двете формации ще се явят в коалиция "Изправи се! Мутри вън!", ако ЦИК одобри подадените документи.

Коалицията се включва в изборите с регистрацията на три партии - това са Движение България на гражданите, Движение 21 и Единната народна партия. 

Лидерът на "Изправи се.БГ" Мая Манолова обяви, че основната им цел е демонтаж на сегашния модел на управление.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България - Брой 67

В брой 67 на предаването слушайте: Молдова след изборите – как българите и гагаузите в страната „разчитат“ резултатите от вота – коментар на бесарабския българин Александър Ламбов и Михаил Сиркели, гагаузин с българско гражданство;..

публикувано на 09.10.25 в 12:00

Фестивалът "Зелена вълна – 21 век" в Кърджали предлага обучение в бедствени ситуации

Европейският екологичен фестивал "Зелена вълна – 21 век" се завръща в Кърджали с практически обучения, прожекции и дискусии, информира БНР Кърджали. Целта на събитието на 9 и 10 октомври е да повиши готовността на хората да реагират при реални..

публикувано на 09.10.25 в 07:55

Форум в София ще обсъди сигурния преход към еврозоната

"Обезпечаване на сигурността на прехода към еврозоната" – така е озаглавен форумът, посветен на мерките за сигурност при въвеждането на еврото, който ще се проведе днес в София. Той е организиран от Асоциацията на индустриалния капитал в България..

публикувано на 09.10.25 в 07:35