От 10 февруари започва превеждането на парите по схемата за преходна национална помощ за тютюн за Кампания 2020 г. Управителния съвет на Държавен фонд "Земеделие" реши, че сумата плащанията могат да достигнат до 72 млн. лв., предаде БТА.
Право на подпомагане имат земеделски стопани, които са отглеждали тютюн през поне една от годините, включени в референтния период 2007-2009 г. Продукцията им следва да е изкупена и премирана по реда на Закона за тютюна и тютюневите изделия. По схемата могат да кандидатстват тютюнопроизводителите, които продължават да извършват земеделска дейност и са регистрирани, като земеделски стопани или са вписани в базата данни на производителите на тютюн.

Научноизследователският кораб "Св. св. Кирил и Методий" (НИК 421) отплава от Варна след тържествена церемония по изпращане на Морската гара. В своето четвърто плаване до Антарктида се очаква корабът да достигне до българската антарктическа база на..
Еврокомисията похвали напредъка на Черна гора към ЕС Северна Македония се нуждае от решителни действия и реформи, за да започне преговори с ЕС, пише в годишния доклад на Еврокомисията за напредъка на страните към пълноправно членство,..
Шестима мигранти загинаха след като автомобилът, който ги превозваше, се преобърна на брега на езерото Вая край Бургас. Преди катастрофата колата на трафикантите е била преследвана дълго от Гранична полиция между Китен и Бургас...
В сряда минималните температури ще са от 4 до 9°, в София ще е около 2°. Вятърът ще отслабне и ще стихне и на много места в низините и котловините ще бъде..
Размерът на средния осигурителен доход за страната за септември 2025 г. е 1882,97 лв., а размерът на средномесечния осигурителен доход за страната за..
В "България днес" на 11 ноември слушайте: 01:19 – Актуално от България и сънародниците по света 11:11 – Български медици..