Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Щип искат да изучават български език

Снимка: архив

Кметът на македонския град Щип д-р Сашко Николов заяви, че няма нищо против факултативното изучаване на български език в местните училища. В духа на добросъседство и добра комуникация, той е дал това предложение пред българския посланик в Северна Македония Ангел Ангелов, който посети близкия до България град.

Двамата са обсъдили проектите за трансгранично сътрудничество, които са осъществени и които предстоят, пише македонският сайт mms.mk.
На въпрос на македонски репортери дали има надежда за разблокиране на преговорите между София и Скопие, посланик Ангелов е заявил, че е оптимист и че настоящите емоции, трябва да се успокоят и да се влезе в прагматичен диалог.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 15 април 2025 г.

В "България днес" на 15 април слушайте: 0 1 : 47 - Актуална информация от България и света 13 : 07 - Прогноза за времето у нас и по света 18:03  - Агенцията за българите в чужбина откри Библиотечно-информационен център..

публикувано на 15.04.25 в 19:00

Започва затопляне

В сряда , 16 април, минималните температури ще бъдат от 5 до 10°, в София – около 7°. През деня ще е предимно слънчево. Преди обяд все още над източните райони ще има повече облаци, а в следобедните часове над планинските райони ще се развие..

публикувано на 15.04.25 в 18:59

Екатерина Кварацхелия от Грузия: Мирът е благословия, която не бива да приемаме за даденост

През 1992 година едно дете от Грузия събира целия си живот в малка черна платнена торбичка, за да избяга от ужаса на бомбите…Войната през очите му – най-страшните спомени, които бележат целия живот описва в автобиографичната си книга "Черната платнена..

публикувано на 15.04.25 в 11:10