Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

63 държави разрешават провеждането на парламентарния вот на тяхна територия

Снимка: БГНЕС

Министерството на външните работи е получило съгласието на 63 държави за провеждане на парламентарните ни избори на тяхна територия на 4 април т.г., съобщават от МВнР. Сред тях са САЩ, Великобритания, Нидерландия, Швейцария, Русия, Бразилия, Япония, Сърбия, Турция.

Всички те поставят изискването вотът да премине при стриктно спазване на противоепидемичните мерки в съответната държава. Заради коронавируса някои от страните дават съгласие изборите да се проведат само в задграничните ни представителства, докато други допускат да се гласува и извън тях.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В САЩ фототипно преиздадоха легендарния "Македонски алманах" на МПО

В Чикаго беше представено фототипно издание на редкия и изключително ценен "Македонски алманах", публикуван през 1940 г. в Индианаполис от Македонската патриотична организация (МПО). Във Фейсбук генералният консул на България в Чикаго Светослав..

публикувано на 12.09.25 в 11:07

"Здравей, море" – музикален поздрав от Лас Вегас пази слънчевите летни емоции

В първите дни на септември, когато лятото се опитва да се изниже измежду пръстите ни с последните песъчинки морски пясък, от Лас Вегас долетя музикален поздрав, който ни връща към морето, слънцето и усмивките. Децата от детската театрална формация..

публикувано на 09.09.25 в 11:10

Вицепрезидентът откри учебната година в най-старото училище на българите зад граница

Вицепрезидентът Илияна Йотова откри учебната година в най-старото създадено от българи училище в чужбина - Теоретичния лицей "Св. св. Кирил и Методий" в Стар Бешенов (Дудещи Веки) в Румъния. Дворът на гимназията се оказа тесен за всички желаещи да споделят..

публикувано на 08.09.25 в 15:11