Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Призив за даряване на книги в Международния ден на книгодаряването

Снимка: bookgivingday

Международният ден на книгодаряването (International Book Giving Day) ще бъде отбелязан днес с призив към компаниите и частните лица да дарят книги, съобщиха от асоциация „Българска книга“.

„Акция „Книгодаряване“ е още един повод да подарим книга на институциите, които се грижат за духовното ни израстване и образование – училища, библиотеки, читалища“, пише в съобщението на асоциацията. „Книгодаряване“ е продължение на кампанията „Купи 1 книга“, която започна през м.г. с цел да подпомогне книгата, да я съхрани като ценност и да гарантира нейното бъдеще.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Посолство на Република България в Грузия

Българистиката в Грузия прави малки, но уверени крачки

Единственият лекторат по български език, литература и култура в Грузия намира благодатна среда в Сухумския държавен университет в Тбилиси и прави все по-уверени крачки. Българското училище в грузинската столица също полага усилия да помогне на децата..

публикувано на 31.07.25 в 10:50

"Изкуството да колекционираш време" – НХГ представя дарение на колекционера Гауденц Руф

В разгара на "горящото лято" у нас, както поетично го определи писателят Георги Господинов тези дни, София стана свидетел на забележително в събитие. В сградата на бившия царски дворец (днес Национална художествена галерия – НХГ) беше подредена..

публикувано на 30.07.25 в 11:45

Весела Райчинова от Израел: Българинът трябва да съхрани душата си и мира в страната

Месец след изпитанието в израелския град Бат Ям, изпратило тринайсет български творци в бомбоубежище, организатори и участници в международния фестивал "Българска душа в Святата земя" се събраха в София. На форум с името "Творчески терминал България –..

публикувано на 28.07.25 в 10:35