Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Парламентът ще гласува да прекрати заседанията след 8 март

Снимка: БГНЕС

Парламентът ще прекрати редовните си пленарни заседания от 8 до 24 март, предвижда проект на решение на управляващата партия ГЕРБ, предаде БТА. Очаква се решенето да се гласува на 24 февруари.

Това е обичайна практика, за да не се превръща парламентарната трибуна в място за предизборна агитация преди 4 април. За времето, в което парламентът няма да заседава, ще се провежда писмен парламентарен контрол. При нужда председателят на парламента може да свиква депутатите извънредно.

На 25 март депутатите ще се събират за последно, като единствената точка в дневния им ред ще бъде закриване на 44-то Народно събрание.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 10 ноември 2025 г.

В "България днес" на 10 ноември слушайте: 05:52 - Актуално от България 20:22 - Обявиха носителите на българските награди за изкуство, култура, образование и наука в САЩ 30:00 - БПЦО "Св. Паисий Хилендарски" в Хага отбеляза своя храмов..

публикувано на 10.11.25 в 19:00

Есенните дъждове продължават в Дунавската равнина, в Тракия ще е ветровито

Във вторник минималните температури ще са от 8 до 13°, в София ще е около 9°. През деня валежи ще има над цялата страна, като по-значителни ще са в североизточните райони и Централна България. След пладне валежите от запад ще спират. Облачността на запад..

публикувано на 10.11.25 в 18:30
Магдалена Стоянова

Рисунка на българско момиче е отличена в световен конкурс за здраве и изкуство

Седемгодишната Магдалена Стоянова от плевенската арт школа "Колорит" получи златен медал и отличие от Международния конкурс за детска рисунка "Здраве 2025". Церемонията по награждаването се състоя в Сао Пауло, Бразилия, в рамките на единадесетото издание..

публикувано на 10.11.25 в 10:05