Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Арт инсталация възпроизвежда звуци на ключови политици

Снимка: ica-sofia

Изложбата „Премълчители“ в Института за съвременно изкуство ще постави важния въпрос за премълчаните неща от политиците по време на прехода след падането на тоталитарния режим.



Авторът й Антони Райжеков насочва вниманието към 30 знакови личности като бившите премиери Жан Виденов и Симеон Сакскобруготски, почетния председател на ДПС Ахмед Доган.



От 30 консервени кутии с високоговорители ще звучат техни възклицания, въздишки, нечленоразделни звуци на неудобство или подсказващи премълчаване.



Звуците са извадени от интервюта на политиците и се възпроизвеждат едновременно, създавайки своеобразен хор на премълчаното. Изложбата е част от цикъла „Суперпозиции“ и ще може да се види от 5 март до 14 април.

Снимки: ica-sofia


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

За чудесата в живота, вярата и светлината… новият български филм "Не затваряй очи"

За чудесата в живота, за способността ни да следваме пътя и да не предаваме вярата си е новият български филм "Не затваряй очи", който тръгва по кината в страната на 31 януари. Разказана накратко, историята е следната: един свещеник – отец Павел,..

публикувано на 31.01.25 в 20:30
Премиерата на „Стажантът“ с участието на Мария Бакалова беше през месец май м.г. на кинофестивала в Кан.

Два филма с българско участие са сред претедентите за "Сезар"

Късометражният филм "Човекът, който не можеше повече да мълчи" – копродукция между Хърватия, Франция, България и Словения, и "Стажантът" с участието на актрисата Мария Бакалова са продукциите с българско участие, включени в надпреварата за..

публикувано на 31.01.25 в 11:21

Обявиха имената на резидентите в Къщата за литература и превод в София през 2025 г.

Петима автори и четирима преводачи ще са резиденти на Къщата за литература и превод през 2025 г. Писателите ще работят върху свои проекти, а преводачите ще търсят нови български автори и заглавия за превод, които да предложат на подходящи..

публикувано на 29.01.25 в 09:49