Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Днес отварят ресторантите, но не и нощните клубове

Снимка: БТА

От 1 март се разрешават посещенията в заведенията за хранене и развлечения, след като със заповед на здравния министър се предприе разхлабване на противоепидемичните мерки. Условието е да се използват половината от местата в тях и да се спазва 1,5 м отстояние между облегалките на столовете на две съседни маси, както и персоналът да носи маски. Освен това работното време на обектите трябва да приключва най-късно в 23,00 ч. От днес отпада забраната също за организираните пътувания в страната, за конгреси, сватби, кръщенета, семинари, конференции при 30% посещаемост. Затворени засега остават дискотеките, клубовете, пиано баровете и нощните барове.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Иван Думиника

Монография за църковния живот на бесарабските българи представят в София

Монографията  "Църковният живот на българите в Бесарабия (1812–1918)" представят днес в Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей към БАН в София. Нейният автор Иван Думиника е началник на Отдел  "Политики в областта на междуетническите..

публикувано на 28.10.25 в 07:25

Regional Defence Summit 2025 ще обсъди засилването на европейските отбранителни способности

В София днес ще се състои международна конференция на тема Regional Defence Summit 2025. В нея ще участват министри на отбраната, представители на Европейския съюз и НАТО, лидери от индустрията, инвеститори и иноватори със следващото поколение обещаващи..

публикувано на 28.10.25 в 07:10

Жълт код за силен вятър има в цялата страна без областите Кюстендил и Перник

Във вторник  минималните температури ще са от 3 до 8°, в София – 4°. През деня преди обяд облачността ще е значителна и на места от северозапад на югоизток ще превали дъжд. На повече места и по-големи количества ще са валежите в Югозападна България, а..

публикувано на 27.10.25 в 19:15