Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Французин победи във втория гигански слалом от Световната купа в Банско

Снимка: БТА

Световният шампион Матьо Февр (Франция) спечели втория гигантски слалом от програмата на Световната купа по ски-алпийски дисциплини в Банско.

Февр финишира за 2:25.29 минути, след като беше най-бърз в първия манш с 1:11.45 минута, а при второто си спускане беше достатъчно солиден, за да триумфира, съобщава БТА.

Това е втора победа на 29-годишния французин в надпревара за Световната купа. Първият му успех е на 4 декември 2016 г. в същата дисциплина на родна земя във Вал Д'Изер. 

Швейцарецът Марко Одермат стана втори в Банско на 75 стотни от секундата. Лидерът в генералното класиране за големия Кристален глобус Алекси Пентюро (Франция) остана трети на 81 стотни от секундата.

Снимка: БТА



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Започва пробивът за разширение на метрото по Линия 3

На 6 февруари се дава официален старт на работата на тунелопробивната машина "Витоша" за разширяване на Линия 3 на столичното метро към квартал "Слатина". Къртицата ще тръгне от метростанцията при бул. "Цариградско шосе" в посока към станцията до..

публикувано на 06.02.25 в 06:10

Температурите остават без промяна - сутринта минусови, през деня над нулата

В четвъртък , минималните температури ще бъдат между минус 6° и минус 1°, в София - около минус 4°. Преди обяд над източните райони от страната ще продължи започналото от запад по-съществено разкъсване и намаление на облачността. Вятърът ще се ориентира..

публикувано на 05.02.25 в 18:20

В Антарктида ще се търсят попълнения за ледения аквариум в Пловдив

Двама уредници в Природонаучния музей в Пловдив отпътуваха в посока Южния полюс като част от 33-та българска антарктическа експедиция. Целта на пътуването на Кристиян Владов и Стефан Кюркчиев е обогатяване на колекциите на музея, а така също бъдещи..

публикувано на 05.02.25 в 15:50