259 600 българи са поискали статут на уседналост в Обединеното кралство до края на 2020 г. Статутът им дава право да живеят и работят безвизово във Великобритания след Брекзит. Това е двойно повече спрямо българите, за които британските власти имаха информация, че се намират на острова.
Не всички кандидати получават постоянен статут за пребиваване, защото условието е да имат уседналост в страната поне от 5 години.
60% от разгледаните до момента 236 000 молби на българи са получили временен статут за пребиваване от 5 години и едва след това емигрантите ще могат отново да кандидатстват за безсрочен престой, уточнява в. „24 часа“.
Интернет Портал ФАР от Цариброд на 1 март отбелязва девет години съществуване, предизвикателства и борба за медийна свобода, съобщава медийният екип. Оттам изтъкват, че благодарение на всеотдайната работа на цялата редакция ФАР последователно отстоява..
Александра Карамихалева ни среща с отците Любомир Братоев , Любомир Леонтинов и Цоло Кривачков - протосингел на митрополията , както и с църковния настоятел Христо Беров . Те разказват за първите стъпки на църковната община и за формирането на..
Историкът Никола Караиванов е един от учените, които президентът Румен Радев награди днес с орден "Св. св. Кирил и Методий". Ученият получи отличието като признание за просветителската дейност сред българската диаспора в Украйна и заслугите в областта..
Всяко българско училище в чужбина има своята история, а тази на училище "Родна стряха" в Кипър започва през 2015 година. В основите му е вградена..