Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Положителните проби за Covid-19 са 2774

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Новите случаи на Covid-19 за денонощието са 2774. От направените 13 691 проби 20,3% са положителни.

Според данните на Единния информационен портал най-много новозаразени има в София - 734, Пловдив - 223 и Варна -153.
Хоспитализираните са 6395, като 501 са в интензивни отделения. За денонощието са изписани 2531 пациенти, а 97 души са починали. 

За последните 24 часа са имунизирани 6995 души. С тях общият брой на ваксинираните вече е 309 145.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българската армия е поръчала немска IRIS-T и френски CAESAR

България ще участва в съвместни обществени поръчки в областта на отбраната на ниво ЕС по проекти за придобиване на системи за противовъздушна отбрана IRIS-T и гаубици CAESAR. Министерството на отбраната е заявило и е получило одобрение още..

публикувано на 25.02.25 в 13:37
Иво Михов

В Софийския университет работят върху създаването на квантов компютър

Изкуственият интелект сега е изграден изцяло от класически компютри с алгоритми, докато изкуственият интелект на базата на квантовите компютри ще е много по-бърз и функционален, казва докторантът Иво Михов от Центъра за квантови технологии на..

публикувано на 25.02.25 в 10:45

Търсят възможности за противодействие на младежката агресия чрез култура

Дискусия за ролята на културата като средство за противодействие на насилието и младежката агресия организират "Гьоте институт"- България и Сдружение "Фабрика за идеи" от 16:00 г. до 18:00 ч. в "Гьоте институт" в София. Отворената дискусия с вход..

публикувано на 25.02.25 в 09:05