През последното денонощие са установени 2019 нови случаи на коронавирус при направени 10 614 теста, показват данните на Единния информационен портал. Близо 19% от пробите са се оказали положителни.
Най-много новозаразени има в София – 552, в Бургас – 223, във Варна – 172 и в Пловдив – 136.
Излекуваните са 1118, починали са 38 души, а в болница се намират 6948 пациенти, от тях 522 са в интензивни отделения. 34 медици са се заразили с Covid-19. Активните случаи са 42 046.
Вчера са поставени 1244 дози ваксини и с тях общият им брой става 337 904.
От началото на епидемията с Covid-19 са се заразили 277 878 души и са починали 11 234 души.
От близо 2 милиона пенсии Националният осигурителен институт изплаща 16 000 от тях на българи в чужбина . Най-много български пенсионери живеят в Германия - 4100. По един български пенсионер има в Южна Корея и в Исландия. 75 000 българи получават..
Фискални мерки удрят домакинствата в Румъния на фона на рекорден дефицит Румъния навлиза в труден икономически период, коментатори очакват кризата да продължи поне година. От 1 август т.г. в страната са в сила нови бюджетно-фискални мерки за..
Впечатляващо авиошоу съпровожда култовия фестивал за хитове от 90-те години на ХХ век SPICE Musiс. То се изпълнява за първи път в рамките на тазгодишното издание по повод 20 години от създаването на държавно предприятие "Пристанищна инфраструктура"...
В "България днес" на 07 Август слушайте: 01:04 – Актуално от България и сънародниците по света Специален гост в днешното издание на..
В петък минималните температури ще са от 16° до 23°, в София – 16°. През деня ще е слънчево. Над планините ще има купеста облачност, с много малка..
Регионална библиотека "Пейо К. Яворов" в Бургас е домакин на форум "Бургас - пресечно място на индустриално наследство, екологична чувствителност и..