До края на идната седмица може да се възобнови масовата ваксинация срещу коронавируса, тъй като се очакват още 56 хил. ваксини на „Пфайзер/Байонтех“ и на „Модерна“, съобщи пред БНР - "Хоризонт" проф. Тодор Кантарджиев, директор на Националния център по заразни и паразитни болести. По думите му, и трите ваксини, които се използват у нас, нямат повече нежелани ефекти от препаратите, поставяни години наред на децата.
Според проф. Тодор Кантарджиев страната ни не е ощетена значително при разпределянето на ваксините в Европейския съюз. “Водят се преговори на високо политическо ниво за копиране на невъзможността на обещаното от фирми, на което им е платено”, заяви той.
В момента се чака писмено становище на европейския регулаторен орган за качеството на ваксината на „Астра Зенека“, за да се възобнови масовата имунизация у нас, каза още епидемиологът, изтъквайки, че качеството и нежеланите ефекти на ваксината са били “малко преекспонирани”.
Цялото интервю на Явор Стаматов с проф. Тодор Кантарджиев можете да чуете ТУК.
Газопроводът "Балкански поток“ няма да бъде обект на наложени от САЩ санкции за транзакции с "Газпромбанк“. Това става ясно от писмен отговор на депутатско питане до енергийният министър Жечо Станков. На 23 декември 2024 г. министерството на външните..
На 16 февруари 2025 г. се навършват 127 години от излизането на първия бюлетин на Българската телеграфна агенция, подписан от нейния първи директор Оскар Искандер. Агенцията е създадена още през 1898 г. с указ на княз Фердинанд I, по модела на..
През следващото денонощие ще бъде облачно. В Североизточна България ще завали сняг, който през деня ще обхване много райони от Северна България. В Южна България валежите ще са от дъжд. Интензивни и значителни по количество ще са снеговалежите в..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..
Справянето с кризите пред ЕС, изисква повишаване на европейската глобална конкурентоспособност и гарантиране на сигурността, заяви президентът Румен..
Ще бъде приложена процедурата за изваждането на военните разходи от индекса за изчисляване на инфлацията, заяви в Мюнхен министърът на отбраната Атанас..