Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Въведоха предварителна регстрация за влизащите в Турция по въздух

Снимка: архив

От 15 март 2021 г. турските власти въведоха изискване към всички пътници, влизащи в Република Турция през въздушна граница – до 72 часа преди полета да попълнят формуляр за регистрация.

Попълненият формуляр трябва да бъде разпечатан или изтеглен на мобилно устройство и да бъде предоставен на авиопревозвача преди качване на борда на самолета
, съобщиха от Министерството на външните работи.

При непредставяне на формуляр или ненадлежното му попълване, на пътниците може да бъде отказан достъп до територията на страната.
 От изискването за попълване на формуляр са освободени транзитните пътници.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Село Козарево, област Ямбол

България гори! Помощ има, но равносметката е тежка…

Тъжно е това наше българско лято... Жега с температури от над 40 градуса в продължение на дни. А горещините, заедно с безхаберието и човешкото нехайство разпалиха стотици пожари из цялата ни страна.  Втора седмица пожарникари, доброволци и военни..

публикувано на 28.07.25 в 00:27

Нови сортове тютюн в България срещу климатичните промени

Климатичните промени силно влияят на земеделието в България, включително и на тютюнопроизводството. Затова се търсят сортове, способни да се справят със сухите и горещи лета. Наскоро Националната асоциация на тютюнопроизводителите-2010 в България,..

публикувано на 27.07.25 в 08:25

Il Messaggero: България е сред топ 10 на най-изгодните морски дестинации в Европа

България се появи в класация на италианското издание Il Messaggero, което препоръчва 10 от най-достъпните и нискобюджетни морски дестинации на Стария континент .  "Европа е идеалното място за откриване на крайбрежни дестинации, които съчетават..

публикувано на 26.07.25 в 10:10