Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България се готви за затягане на мерките срещу Covid-19

Ангел Кунчев
Снимка: БГНЕС

Предстои въвеждане на нови по-строги мерки срещу разпространението на коронавируса в България. Това каза главният държавен здравен инспектор Ангел Кунчев след среща в Министерството на здравеопазването. Конкретното решение ще бъде обявено в четвъртък. В София и областта най-вероятно мерките ще влязат в сила от събота, а от понеделник - в цялата страна. Според Кунчев, минималният срок на мерките трябва да е поне две седмици, за да покажат ефект. 

Предвижда се затварянето на заведения, фитнеси, молове, училища, детски ясли и градини. Не се обсъжда обаче ограничаване на движението извън населените места.

Според данните за разпространението на коронавируса, в "червената зона" влизат 27 области на страната. Изключение засега е единствено област Търговище. Бургас към момента е градът с най-висока заболеваемост от Covid-19 в България. Данните за последните 14 дни сочат, че в областта заразените са 724 на 100 000 души.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Запазва се лятната прохлада, на места ще превали

В сряда  минималните температури ще са от 17 до 23°, в София – 17°. През деня ще е слънчево с временни заоблачавания. Следобед над Южна и Източна България ще се развива купеста облачност и на места там ще превали за кратко. Ще духа слаб, в..

публикувано на 29.07.25 в 18:30

Българинът използва умерено изкуствения интелект

Българското общество е на средно европейско равнище по потребление на генеративни AI приложения. Това показват данните от национално представително проучване, проведено от Агенция "Алфа Рисърч" в периода 7-14 юли 2025 г. сред хиляда пълнолетни..

публикувано на 29.07.25 в 17:26

Депутат пита защо не се използват българските самолети, оборудвани да гасят пожари

България не използва системата за гасене на пожари, която е придобила със закупуването на транспортните самолети "Спартан". Това става ясно от публикация на председателя на комисията по отбрана Христо Гаджев в социалната мрежа. Страната ни има..

публикувано на 29.07.25 в 13:09