Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Отново над 20% положителни проби за коронавирус

Снимка: БГНЕС

За последното денонощие в страната са установени 943 нови случая на коронавирус при направени 4410 теста, което означава близо 21,4% положителни проби. Това показват данните на Единния информационен портал. Положителните проби са над 20% за седми пореден ден.

От регистрирането на първия случай в България преди малко повече от година са установени общо 303 423 инфекции. От тях към момента 56 633 са активните случаи.

За последното денонощие са излекувани 534 души, починали са 53 души с Covid-19. Общият брой на починалите с инфекцията от началото на епидемията са 12 019. 

На болнично лечение са 8660 души, от които 690 са в интензивни отделения. 

Ваксинирани за денонощието са 2 358, общо поставените дози от началото на ваксинационната кампания са 368 905. Двойно ваксинирани са 71 224 души.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Министърът на отбраната и началникът на отбраната поздравиха за 6 май българските военни зад граница

"В навечерието на Деня на храбростта и празник на Българската армия 6 май се обръщам към Вас с чувство на признателност и благодарност. Вие изпълнявате войнския си дълг с решимост и допринасяте за утвърждаване авторитета на Българската армия и страната..

публикувано на 05.05.25 в 22:05

На Гергьовден ще има слънце, но и валежи, на места има опасност от градушки

Във вторник  минималните температури ще са от 10 до 15°. В София ще е около 13°. През деня ще преобладава слънчево време. След обяд и вечерта ще се развива купесто-дъждовна облачност. Ще има кратки валежи с гръмотевици. В Западна и Северна България е..

публикувано на 05.05.25 в 19:05
Тренировъчен полет на хеликоптерите от ВВС над София, 05.05.2025 г.

Ми-17 и два "Кугъра" ще спуснат националния флаг за парада на 6 май

"Два "Кугъра" ще придружат Ми-17, който ще спусне българския трикольор. Военните паради се правят регулярно, за да се покаже славата на армията и да се направи връзка с миналото, защото армията е стожер и една от основните институции за всяка..

публикувано на 05.05.25 в 14:30