Девет дни преди парламентарните избори в България депутатите от 44-ото Народно събрание проведоха последното си заседание. Декларации бяха прочетени от парламентарните групи на ГЕРБ, БСП, „Обединени патриоти“, партия "Воля"-Българските родолюбци и от независимите народни представители. От ДПС не направиха декларация, информира парламентарният репортер на БНР Даниел Инков.
44-ото НС е първото от 2009 година насам с изкаран пълен четиригодишен мандат. През изминалите 4 години парламентът е провел общо 487 заседания, на които са били приети 497 закона и са внесени 829 законопроекта. Депутатите обаче не са били съвсем дисциплинирани. Натрупаните "неизвинени отсъствия" от заседания са 5163, а при разгорещяване на дебатите са били налагани и наказания - общо 28. Това са порицания, забележки и отстраняване от заседания.
Още за края на 44-ия парламент вижте ТУК.
В "България днес" на 10 април слушайте: 01:05 Актуална информация от страната и българските общности зад граница 05:30 Прогноза за времето 10:55 Художничката и преводачка Дивна Шалич Лафчиева и..
В петък , 11 април, облачността отново ще се увеличава, но ще се задържи почти без валежи. Привечер на отделни места в Източна България, а през нощта срещу събота и в останалата част от страната ще превали. Минималните температури ще бъдат минус..
В брой 46 на предаването слушайте: За българската емиграция в Кипър и нуждата от български училища за децата на нашите сънародници – интервю с Калинка Панчева, основател и директор на училище „Родна стряха“; Научна монография дава сведения..
Възможно ли е още от 2026 г. предметът "Добродетели и религии" да влезе в учебните програми и вече да бъде задължителен – това е дебат, около който се..
Шофьорите да карат максимум с 130 км в час на магистралите – с десет по-малко от сега разрешената скорост, решиха депутатите от парламентарната Комисия..
В "България днес" на 10 април слушайте: 01:05 Актуална информация от страната и българските общности зад..