Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Децата в град Нови Искър вече ще учат в класни стаи на открито

Снимка: Facebook / @171ou

Учениците от 171-во ОУ „Стоил Попов“ в град Нови Искър ще прекарват повече време навън след възстановяване на присъственото обучение от 12 април. Новите класни стаи ще дадат възможност да се провеждат учебни занятия под открито небе, когато времето е слънчево и по-топло. Работните места са оформени в отделни дървени беседки и са поставени сред зеленина, храсти и цветя. 


Училището „Стоил Попов“ е основано преди повече от 150 години и е едно от най-старите в града. За разлика от други населени места в страната, където заради демографския срив се закриват училища, учениците от 171-во ОУ в Нови Искър непрекъснато се увеличават, като в момента там учат 256 деца. От ръководството на училището се надяват, че откритите класни стаи ще помогнат на деца и учители да преодолеят стреса покрай непрекъснатото редуване на присъствено и онлайн обучение. Очаква се примерът на училището в Нови Искър да бъде последван и от други училища в страната.

Снимки: Facebook / @171ou

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 15 август 2025 г.

В "България днес" на 15 Август слушайте: 01:55 – Актуално от България и сънародниците по света 14:00 – Православен църковен календар – празнуваме големия християнски празник Успение на Пресвета Богородица 20:50 –..

публикувано на 15.08.25 в 19:00

Банатски вкусотии и традиции на фестивал в село Асеново

Четиринадесетото издание на Международния кулинарно-фолклорен фестивал "Банатски вкусотии – традициите на моето село" ще се проведе на 16 август 2025 г., събота, в с. Асеново, община Никопол. Фестивалът се организира от Народно читалище "Петър Парчевич..

публикувано на 15.08.25 в 14:39
Веселина Свиларска

Български дизайнер шие тоалети за оперната звезда Джойс ДиДонато

Една от най-големите звезди на съвременната опера - Джойс ДиДонато, избра българската дизайнерка Веселина Свиларска за костюмите, с които ще представи най-новия си музикален проект, съобщиха от екипа на дизайнерката. Носителката на три награди..

публикувано на 15.08.25 в 14:31