Укриващият се от българското правосъдие милиардер в изгнание Васил Божков остава на около 20 000 гласа от бариерата за влизане в парламента, отбелязва сайта segabg.com. При преброени 2/3 от изборните протоколи партията, с която се явява Божков - БНО, печели 3.08%. Той е получил 62 600 бюлетини. Прогнозите са, че финално формацията ще приближи границата на 4 процентовата бариера, но няма да й стигне малко гласове, за да я преодолее. Изненадващо БНО се е представила добре в чужбина, където печели 5.2% от вота. Добър е резултатът на партията и в районите, където лично Божков води листата - в 23-и в столицата събира почти 4%, а в 25-и, където се състезаваха и другите лидери - над 5%. Партията е със стабилен, равномерен резултат и в станата, в - Пловдив и Бургас с над 3%, а във Варна с 2.5%.
Английската граматика обърква българските ученици, защото те често пренасят нейните правила върху родния си език, каза за БТА Евелина Гечева от "Академика БГ", организатор на кампанията "Бъди грамотен". По думите ѝ, много от младежите пишат имената на..
Над 40 издателства и над 30 срещи с автори ще има по време на фестивала "С книга на плажа" 2025г, който ще се проведе в Бургас от 13 до 17 август в алеите пред Експозиционен център "Флора". В програмата на събитието са включени премиери на..
На кръгла маса в Университета за национално и световно стопанство днес експерти ще търсят решения на проблема с шарката по овцете и козите в страната. Заразата от шарка по дребните преживни животни се разраства, като се разпространява основно в..
През последните дни по Южното Черноморие има няколко фатални инцидента с удавени туристи , съобщава БНТ. Силният североизточен вятър и мъртвото течение..
Министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов, откри вертолетно летище в Кърджали, съобщи пресцентърът на МЗ. Площадката е на територията на..
Четиринадесетото издание на Международния кулинарно-фолклорен фестивал "Банатски вкусотии – традициите на моето село" ще се проведе на 16 август 2025 г.,..