Близо 26 000 са гласувалите в Турция. От тях - над 6300 в Истанбул. Активността е много по-ниска в сравнение с изборите през 2017 г., а изборният ден беше съпроводен с проблеми, свързани с попълването на изборните декларации и опашки пред секциите, предаде БНТ.
4600 са гласувалите в Истанбул на тези избори при 100% от обработените протоколи. От тези 4600 гласоподаватели 3700 са гласували за Движението за права и свободи. Такава е равносметката към този момент. Очакват се протоколите от Бурса, Ялова и Чорлу - градове, компактно населени с български изселници.
Българските изселници в Турция са около 350 000, уточнява БНТ.
Организацията "Българи в Кент" (Bulgarians In Kent CIC) проведе впечатляващ Български фестивал и пазар. Събитието, което се организира за първи път, се състоя на 21 септември в Моте Парк, град Мейдстоун, Англия, съобщи вестникът на българите в Англия "БГ..
Фолклорна група "Пендари" и певческа група "Леле мале" ще представят страната ни на Международния фолклорен фестивал в Ровин, Хърватска, предаде блогът на българите в Австрия Melange Bulgaren. Фестивалът на брега на Адриатическо море се провежда за шеста..
Българо-швейцарската асоциация "Канатица" - пазител на българските традиции, език и култура, отправи през Фейсбук поздрав към българите по света за 22 септември - Деня на българската независимост. "На 22 септември България чества едно от най-значимите..
Рекорден интерес са проявили сънародниците ни в чужбина към програмата "Избирам България" на Министерството на труда и социалната политика. Това отчете..
С поредица от прояви у нас и в Унгария ще бъде отбелязан Деня на българо-унгарското приятелство - 19 октомври. На 15 октомври в Будапеща ще..