Очаква се днес в извънреден брой на Държавен вестник да бъде обнародван президентският указ за свикване на първото заседание на новоизбраното 45-о Народно събрание на 15 април 2021 г. Указът беше подписан вчера от президента Румен Радев.
След свикването на първо заседание предстои президентът да проведе консултации с парламентарно представените партии. След това държавният глава ще връчи мандат за съставяне на правителство на най-голямата парламентарна група – тази на ГЕРБ/СДС.
Ако ГЕРБ/СДС не успее да състави правителство, президентът ще връчи проучвателен мандат на втората по численост партия - „Има такъв народ“.
Ако и тя не успее да състави правителство, президентът предоставя възможност за формиране на кабинет на парламентарна група по свой избор, предаде репортерката ни Мира Стефанова.
Наполовина са намалели украинските граждани с временна закрила в страната, които са настанени в хотели и други бази по линия на хуманитарната програма за подслон. В момента са 2732 души, а през пролетта са били 5647 души, отчете вицепремиерът Атанас..
Тематична експозиция, посветена на тиквата, е сред акцентите на традиционните "Есенни срещи с растенията" и Дните на есенното плодородие в Ботаническата градина на Българската академия на науките. От 15 до 25 октомври, както и в неделя, 19..
В сряда минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 7°. През денонощието над по-голямата част от страната облачността ще остане значителна и на отделни места в Източна България и планините ще има валежи, по-значителни в Родопската област...
В четвъртък минималните температури ще са от 4 до 9°, в София – 4°. През денонощието над страната ще има разкъсана, в повечето райони – значителна..
Поредно бедствие, поредни анализи и мерки постфактум от страна на отговорните институции. Опустошителното наводнение, заляло курортното селище "Елените"..
Трима офицери от Военновъздушните сили бяха наградени с почетния знак на президента, съобщава БТА. Държавният глава Румен Радев връчи отличието на..